Language selector Slovenština▾

Inteligentné elektrické podlahové vykurovanie

Prečo zvoliť ako zdroj vykurovania práve uhlíkové fólie? Zo všetkých súčasných technológií majú zďaleka najviac výhod a hodia sa na väčšinu inštalácií.

Ich energetická účinnosť je výborných 99 % Ich prevádzka je bezúdržbová a náklady na spotrebu výrazne nižšie než u doposiaľ používaných technológií. Poskytujú veľkú variabilitu vďaka malej hrúbke a nenáročnej inštalácii (žiadne kotle, vykurovacie telesá, potrubie). Vďaka plošnému pokrytiu, rýchlosti nábehu a presnej regulácii ponúkajú maximálny komfort. Nespôsobujú vírenie prachu ani vysušovanie vzduchu. Môžu fungovať ako hlavný či doplnkový zdroj tepla. Ideálne ekologické riešenie v spojení s fotovoltaikou a domácimi batériami..

Nevýhodou technológie vykurovania uhlíkovou fóliou je potreba väčšieho hlavného ističa, to je samozrejme riešiteľné. Všeobecne pre RD do 260 m² vykurovacej plochy výhody jednoznačne prevažujú.

Inštalujeme výhradne súčasnú špičku na trhu: systém vykurovania LARX uhlíkovými fóliami Jeho životnosť prevyšuje 30 rokov najlepší pomer cena/výkon a zároveň uspokojí aj najnáročnejšie požiadavky našich zákazníkov.

Vypracujeme energetický štítok pre budovu

Sme pripravení vypracovať energetický certifikát pre váš projekt vykurovania.

Našim zákazníkom poskytujeme kompletný servis v oblasti vykurovania, a preto vám radi poradíme pri akýchkoľvek problémoch s PENB alebo priekazom energetickej hospodárnosti budovy. Existuje niekoľko spôsobov, ako znížiť faktor neobnoviteľnej primárnej energie budovy a splniť tak legislatívne požiadavky PENB. Viac sa dozviete v našom článku na PENB na blogu.

Spotreba na elektrické vykurovanie za mesiac pre bežný rodinný dom (138 m²)

840
kWh
Elektrický priamotop
540
kWh
Elektrokotol
460
kWh
Uhlíková fólia

Spotreba na elektrické vykurovanie za mesiac pre bežný rodinný dom (138 m²)

176 €

El. priamotop

113 €

Elektrokotol

97 €

Uhlíková fólia

15%
úspora
17 €
45%
úspora
80 €

Celkové náklady na vykurovanie bežného rodinného domu

Tep. čerpadlo
Elektrokotol
Uhlíková fólia
Celkové obstarávacie a prevádzkové náklady pre priemerný rodinný dom

Podlahové vykurovanie

Ešte donedávna bolo podlahové vykurovanie skôr luxusom s mnohými kompromismi. Moderný LARX CARBON-FILM.COM heating system z neho urobil efektívny, komfortný a dostupný zdroj vykurovania. Už nikdy nepocítite studenú podlahu. Môže slúžiť ako jediný zdroj tepla aj ako doplnok pre vybrané miestnosti.

Šírka LARX uhlíkovej fólie je vždy 0,5 m

1Aplikácia priamo pod
plávajúcu krytinu

Kročajová izolácia/Hobra LARX CARBON-FILM.COM LARX CARBON-FILM.COM Laminátová podlaha
 • 1Ľubovoľná skladaná krytina
 • 2PE fólia 0,2 mm
 • 3LARX CARBON-FILM.COM
 • 4Kročajová izolácia/Hobra

2Aplikácia
pod poter

LARX UHLÍKOVEFÓLIE.CZ PE fólia 0,2 mm a separačná fólia pod poter Anhydrit/betón Možné lepidlo na dlažbu LARX odolná uhlíková fólia
 • 1Ľubovoľná krytina /dlažba
 • 2Možné lepidlo na krytinu
 • 3Anhydrit /betón/podlahové dosky
 • 4PE fólia 0,2 mm a separačná fólia pod poter
 • 5Odolná uhlíková fólia LARX

Systém vykurovania LARX CARBON-FILM.COM

 • Nová generácia uhlíkovej fólie s pokročilou konštrukciou a lamináciou
 • Inštalácia pod poter (variant so zvýšenou odolnosťou) aj priamo pod podlahovú krytinu
 • Vysoká mechanická odolnosť a dlhá životnosť
 • Bezúdržbový komfortný systém overený realizáciami
 • Kvalitný výrobok z preverenej juhokórejskej továrne, výrobu osobne kontrolujeme niekoľkokrát ročne
 • Máme dlhoročnú prax a podporujeme montážne firmy


Inovácia oproti vykurovacej rohoži

LARX Carbon Kit LARX Carbon Kit
Vykurovacia rohož Vykurovacia rohož
Celoplošné vykurovanie

LARX Carbon Kit vykuruje naozaj celoplošne. Vykurovací kábel alebo vykurovacia rohož je iba líniový vykurovací prvok. Preto ani pri najlepšom usporiadaní meandra vykurovacieho kábla alebo rohože nebude rozloženie teploty v podlahe tak dobré ako pri LARX Carbon Kit.

Úspora vďaka efektívnejšiemu prenosu tepla

LARX Carbon Kit má kontakt s podlahovou krytinou v celej svojej ploche. Vďaka tomu je rozloženie teplôt a prenos tepla oveľa efektívnejšie, ako je to pri vykurovacom kábli.

Pri prevŕtaní stále vykuruje

Na rozdiel od líniových systémov (had) bude uhlíková fólia aj pri nechcenom prevŕtaní stále bez problémov fungovať a vykurovať.

Do poteru aj priamo pod podlahovú krytinu

Vďaka jednoduchej a výnimočne tenkej konštrukcii je možné LARX Carbon Kit umiestniť nielen pod poter, ale aj priamo pod skladanú podlahovú krytinu (vhodnú pre elektrické podlahové vykurovanie).


Spôsoby regulácie vykurovania

Skúsenosti našich zákazníkov

Dobrý deň, pán Dvořák, ďakujeme za zaslanú dokumentáciu a fotografie, máte skutočne profesionálny prístup, s ktorým sme sa zatiaľ u iných firiem nestretli. Určite budeme vašu firmu odporúčať ďalej.

S pozdravom Libuše Hubáčková, Ústí nad Labem

Určite vás odporučím ďalej, zo všetkých participujúcich spoločností na stavbe ste boli určite najlepší. Po nejakom čase sa ozvú kvôli možnostiam vylepšenia systému.

Petr Zapletal, Praha

Premýšľate úplne inak než ostatní, a to správne. Vaše použitie technológií je efektívne, a pritom veľmi kvalitné. Narazil som na LARX pred 5 rokmi a od vtedy ste výhradným dodávateľom inteligentných technológií vo všetkých mojich nehnuteľnostiach aj priemyselných objektoch.

Pavel Gelnar, Prachatice

Vážená spoločnosť LARX s. r. o., dovoľte mi poďakovať za rýchlu reakciu na môj e-mail. Dnes, v sobotu doobeda, mi telefonoval, myslím, Bartuška a vysvetlil mi, ako to je s tým označením (100 W a 180 W) na tej fólii, čo mi bola dodaná. Som naozaj rád, že vaša firma je schopná takto rýchlo reagovať a k mojej radosti mi prišla informácia, že nemusíme fóliu meniť, veľmi vhod. Ešte raz ďakujeme a želáme veľa úspechov vo vašej práci.

S pozdravom Pavel Jeřábek, Dačice

Pán Dvořák, rád by som dodatočne poďakoval za vaše rady a technickú podporu. Všetko je v poriadku. Všetko funguje. Spokojnosť. Ďakujem.

Hynek Tomčík, Hulín

Absolútna spokojnosť s LARX fóliami, realizovali sme inštaláciu sami s elektrikárom a celý dom sme zvládli za 1 deň. Ďakujem Vám tiež za pomoc s projektom.

Certifikácia

LARX CARBON-FILM.COM Certifikát

LARX uhlíkové fólie sú starostlivo testované

Spĺňajú najprísnejšie české aj európske normy a požiadavky na bezpečnosť a zdravé prostredie v interiéroch. Majú všetky potrebné certifikácie pre Českú republiku aj ostatné európske krajiny.

LARX CARBON-FILM.COM Certifikát

Vyhlásenie o zhode

Deklarácia kórejského výrobcu o splnení všetkých noriem LARX uhlíkovej fólie vrátane IP krytia.
Viac v našom článku na blogu..

LARX CARBON-FILM.COM Certifikát vodiča

LARX pripájacie vodiče

Spĺňajú najprísnejšie české aj európske normy a požiadavky na bezpečnosť. Uvedená certifikácia platí pre Českú republiku aj ostatné európske krajiny. Ide o najkvalitnejší kábel svojho druhu, vďaka vylepšenej dvojitej izolácii a pozinkovanej medi.

Kontakt

Pridať prílohuVložiť súbor

Ako prílohu vyberte pôdorys Vášho projektu vo formáte DWG, PDF, JPG, JPEG, PNG, ZIP alebo RAR.
Odoslaním formulára súhlasíte s tým, že Vás môžeme kontaktovať na uvedenom čísle a e-maile.

Radek Bartuška
CEO
Radek Bartuška
Lucie Fenclová
Objednávky
Lucie Fenclová
Petr Klement
Obchodný riaditeľ
Petr Klement